DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
 

Autor sám o sobě
čas
„ Kde jsi ? Kde je Tvá forma ? Kde je obsah ? Kam kráčíš ?

Tak tato slova jsem slýchal neustále od svých učitelů. Za ta léta praxe a všeho, čemu se věnuji, jsem také slyšet mnohokrát podiv nad tím, co vše jsem dělal a čemu se věnuji. A často jsem se smál, když jsem někde zaslechl, jak někdo šeptem říká : „ To je tan malíř… To je ten výtvarník, to je ten učitel kung fu ..“
Tedy kdo vlastně jsem ?Nepřemýšlím o tom. Není to důležité. Důležité je to co člověk dělá, jak to dělá a pak se teprve objeví – To kdo jsem. To mě naučila východní filosofie. Když člověk něco dělá s láskou a poctivě, tak je jedno co dělá, dělá to pro své nitro a pro svůj růst. A přesně tak o sobě přemýšlím. Ne kým jsem, ale co dělám. Je to stejné jako když manželka řekne 10 krát během dne že je manželka, aby měla pocit, že manželka skutečně je. A pak někdo jiný beze slov přijde, položí jemně ruku na tvář, obejme a políbí a ten druhý ani nemusí vyslovit… . Tomu se říká obsah a forma.
Odmalička se věnuji různým druhům umění, studiu a stále se učím. Je to jako vnímat svět každý den jinak z různých úhlů a stále nacházet nové souvislosti. Za tu dobu jsem potkal obrovskou spoustu zajímavých lidí a talentů. Potkal jsem i hodně těch co mají talent, ale ani o tom neví. A pak se člověk začne ptát, srovnávat, porovnávat adt., atd. .Když člověk často slýchá chválu, má zákonitě pocit výjimečnosti a i já jsem ho měl. Ale jak člověk stárne, vidí spoustu věcí jinak a přemýšlí i jinak. A tak se také zákonitě objevuje to, že výjimečnost je jen forma a místo toho pak přichází obsah. Forma, to je to co najdete v sekci O autorovi. Obsah, to je to, jak smýšlím. A můj osobní názor a víra spočívá v tom, že v každém jsou nějaké schopnosti. Každý z nás je něčím výjimečný, jen jsme to možná ještě neobjevili, a nebo jsme neměli šanci to realizovat. A to je přesně to o co se snažím, Tedy nalézt, ukázat a pomoci rozvinout lidský talent a schopnosti.
Každý z nás chce být šťastný, ale když se někoho zeptáte, jak to udělat, tak většinou neví. Problém je bud v tom, že nevíme cestu a nebo jak se na věci díváme. Proto používám i netradiční metody, jako je základní numerologie, astrologie, psychologie a jiné, aby člověk objevil nové obzory a nové rozměry toho, co by mohl. Jsme vychováváni někde, nějak a někým a to formuje náš svět. Ale pokud se člověk zajímá o buddhismus, taoismus a podobné obory jako je astrologie, numerologie a zároveň trochu sleduje i to, kam a čím se zabývá moderní věda, tak mu zákonitě dojdou souvislosti.
Pravdou je, že jsem měl odmalička jisté schopnosti, s kterými se člověk narodí a ani jim nerozumí, ale pak studiem a praxí je začíná chápat a rozvíjet. A proto jsem měl i periody, kdy jsem dělal hodně věštění z karet a podobně, zejména v Americe. To člověku zároveň umožní vidět i zpětnou vazbu, zda to funguje. Ale věštění už nedělám. Z jednoho prostého důvodu, tedy hlavně proto, že člověk musí sám vytvořit svou budoucnost, nejen svými činy, ale už obyčejná myšlenka tvoří náš svět, jak potvrzuji starší i moderní vědecké výzkumy. Ne každý má věštecké nadání, to je další fakt. A pak – Proč si nechat od někoho lajnovat náš osud ? Neustále jsem dostával ty samé otázky a lidi se málokdy zajímali o to, jak se sami přičinit, aby ovlivnili svůj osud, My sami ho můžeme tvořit a objevit naší hloubku a obsah a kvality.A to je přesně to co pomáhám lidem nalézt. Dívat se na věci z různých úhlů, objevit své schopnosti a ukázat, že je hodně cest kam se dá vydat, jen si vybrat.
Cílem není diktovat někomu najít kam má jít, ale pomoci mu objevit varianty, možnosti a sám se musí rozhodnout. Nechceme ani dělat z někoho toho nejlepšího, ale chceme pomoci lidem být lepší a rozvíjet se. Proč ne Nejlepší ?To najdete v sekci články.
V Brně jsem přes 10 let učil bojové umění a v podstatě jsem používal stejné techniky a styl , jakým mě učili moji učitelé, protože bojové umění není jen o boji,ale o sebepochopení a u vnitřní podstatě, proto tyto zkušenosti používám při coachingu. Dále používám svou praxi a zkušenosti z herectví, výtvarné činnosti a jiných, protože vše má nějakou formu a obsah , jež pomůže objevit a svým specifickým způsobem rozvinout sama sebe. Dále používám zkušenosti ze své praxe v personální sféře a z doby, kdy jsem dělal rozbory osobnosti pro různé subjekty.

Poslední roky jsem byl tlumočníkem a učitelem anglické konverzace a také se věnuji výuce výtvarného umění a psaní. Pořádám kurzy po celé ČR, jak pro skupiny, tak pro společnosti, či jednotlivce a stejně tak i vedu coaching osobního růstu nejen kariérního,ale i osobního a to na různých úrovních a sférách – umělecké, pracovní, rodinné apod.

V sekci Odkazy, najdete nejen zajímavé odkazy, ale i odkazy na me virtuální galerie a linky na mé články na různáých serverech.